Featured model: Charlize Theron
Konferanslar
Web Sitemize Hoşgeldiniz...
  Reklamlar Sağ
   
   TAV Girişimci Liderlik Akademisi

   Zaman Yönetimi

   Türk Aydınları Vakfı  bünyesinde düzenlenen Girişimci Liderlik Akademisi kapsamında son olarak ‘’Zaman Yönetimi’’ konulu eğitim gerçekleştirildi.  Eğitmen Feyzullah Budak’ın yönetiminde gerçekleşen sunum ilk olarak katılımcıların zaman yönetimi konusunda nasıl olduklarını ölçen bir testle başladı. Testten sonra ‘Zaman Yönetimi’nin toplumlar için vazgeçilmez oluşu, toplumların zamanlarının üçte ikisini gereksiz yere harcadığını ve bunun etkinlik ve etkililiğin düşmanı oluşu, zamanın tüm insanlara ve herkese eşit olarak verilen bir kaynak  oluşu, geri döndürülemezliği ve telafi olunamazlığı işlendi. Daha sonra kişilerin çok değerli bir kaynak olan zamanı nasıl yönetmeleri gerektiği işlendikten sonra eğitmen Feyzullah Budak katılımcıların sorularını cevapladı.

   Programın sonunda katılımcılar kısa bir sohbet gerçekleştirdi ve toplu resim çekildikten sonra program sona erdi.

   Türk Aydınları Vakfı bünyesinde gerçekleşen Girişimci Liderlik Akademisi 2 hafta sonra diğer konu başlığıyla devam edecek.

   Yatırım Projelerinin Fizibilitesi

   Girişimci Liderlik Akademisi kapsamında ikici eğitim programı 7 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirildi. Eğitimde Dr. Mehmet Cavlı ”Proje Yatırımlarının Fizibilitesi” başlıklı verdiği eğitimde İyi bir proje hazırlamak için fizibilitenin önemini, fizibilitenin ekonomik ya da mimari çalışmalardan farklı olarak hayatımızın her alanında kullandığımız bir araç olduğunu ve geliştirilmesi gerektiğini söyledi.Ülkelerinin kalkınmasının iyi bir fizibilite çalışmasına bağlı olduğunu söyleyen Cavlı programın sonunda katılımcıların ”Ülke kalkınmasını doğru gerçekleştirmek için nasıl bir plan hazırlanmalı?” sorusuna geniş bir yanıt vererek çözüm önerileriyle programı bitirdi.Dr. Mehmet Cavlı kimdir? Ekonomi ve Finans uzmanı olan Dr. Cavlı devlet kurumları bünyesinde büyük projelerin fizibilite çalışmalarını gerçekleştirmiştir. Türk Hava Kurumu Üniversite’sinde dersler veren Cavlı internet sitelerinde köşe yazıları yazmakta ve TV programlarında ekonomi konularında halkı aydınlatmaktadır.

   Konferans

   Türk Aydınları Vakfı tarafından düzenlenen konferansların sonuncusu 31 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirildi. Konuşmacı Sosyolog Prof. Dr Halil İbrahim Bahar terörü oluşturan nedenler ve toplumsal kökenleri, geleneksel toplum yapısından günümüze geçişte oluşan toplumsal sorunlar başlıklarını sunarken konuşmasının sonunda çözüm önerilerini sundu.Halil İbrahim Bahar kimdir ? Yüksek eğitimin İngiltere’de tamamlayan Prof. Bahar uzun yıllar Polis Akademilerinde kriminoloji dallarında ders vermiştir. Alanında değerli çok sayıda kitabı ve alan araştırmaları bulunan Prof. Bahar şuan Aksaray üniversitesinde Kamu Yönetimi kürsüsünde dersler vermekte ve çeşitli düşünce kuruluşlarında aktif görev almaktadır.

   Liderlik

   Türk Aydınları Vakfı tarafından  düzenlenen Girişimci Liderlik Akademisi eğitimleri Cumartesi günkü ”Liderlik” konulu konuşmayla başladı. Eğitimci Hadi Çolakoğlu* ”Liderlik”, ”Liderlik ve İletişim”,  ”Günümüzdeki Başarılı Liderler” konu başlıklarını zengin bir anlatımla katılımcılara sundu. Etkinlik sonunda eğtimci Hadi Çolakoğlu katılımcıların kitaplarını imzaladı ve katılımcılar sohbet etme imkanı buldu. Türk Aydınları Vakfı tarafından verilen iki ay sürecek olan  ”Girişimci Liderlik Akademisi” eğitimleri iki hafta sonra cumartesi farklı bir eğitmen ve konu başlığıyla devam edecek.

   *Hadi Çolakoğlu kimdir? Uluslararası çapta tanınan PMI(Project Management Institute) Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Çolakoğlu Savunma Sanayi’nde çeşitli projelere ve ekiplere liderlik yapmakta olup aynı zamanda yurtiçi ve yurtdışında seminerler vermekte ve çeşitli organizasyonlarda konuşmacı olarak yer almaktadır.